شما اینجا هستید: خانه > هنر های خانگی > بافتنی و قلاب بافی > بافت پاپوش زنانه
بافت پاپوش زنانه

بافت پاپوش زنانه

این پاپوش برای سایز ۳۷ و ۳۸ مناسب است.

روش بافت پاپوش زنانه:

رج اول ۵ زنجیره می زنیم و بعد از گرد کردن داخل حلقه با سه زنجیره بافت را شروع می کنیم و با ۷ پایه بلند رج اول را تمام می کنیم.

رج دوم را با سه زنجیره شروع می کنیم و اینبار در هر دانه دو پایه بلند می بافیم یعنی ۱۴ پایه بلند می بافیم.

رج بعدی را نیز مانند رج قبل می بافیم یعنی در هر دانه دو پایه بلند می بافیم تا تعداد پایه ها به ۲۸ برسد.

حالا تا رج ۱۳ در هر دانه یک پایه بلند می بافیم. وقتی که پایه ای اضافه نشود همانطور که می بافیم بافتمان حالت کاسه می شود. البته شما می توانید بر اساس سایز پای خود تعداد رج هایی که ساده می بافید را کم یا زیاد کنید. همانطور که در عکس می بینید با پوشیدن پاپوش به زاحتی می توانید اندازه دلخواه خود را بدست آورید.

خوب حالا نوبت بافت کف و دو طرف کفپوش است که برای اینکار ما تعداد ۲۰ دانه اول را می بافیم و به مابقی دانه ها کار نداریم و بافتمان را برمیگردانیم و با بافتن سه زنجیره به رج بعد می رویم.

۸ رج بعدی را به همین صورت می بافیم.

رج ۲۲- به اول و آخر بافت یک پایه بلند اضافه می کنیم. یعنی اول رج سه زنجیره می زنیم و دانه اول را با دو پایه بلند شروع می کنیم، بعد دانه های بعدی هر دانه یک پایه بلند می بافیم و در انتها دانه آخر را دو پایه بلند می بافیم.

رج ۲۳ تا ۲۵- در هر دانه یک پایه بلند می بافیم.

رج ۲۶- دوباره مثل رج ۲۳ یکی اول و یکی آخر رج اضافه می کنیم.

رج ۲۷ و ۲۸- در هر دانه یک پایه بلند می بافیم.

در اینجا بافت پاپوش تقریبا به اتمام رسید. البته شما با توجه به سایز مد نظر خود می توانید تعداد رج ها را کم یا زیاد کنید. حالا با نخ و سوزن قسمت انتهایی پاپوش را از داخل کار می دوزیم.

این شد اسکلت اصلی پاپوش.

حالا برای تزیین پاپوش با زنگ متفاوت دور تا دور پاپوش را می بافیم ( یک پایه کوتاه دو زنجیره دو دانه بعد یک پایه کوتاه، تا آخر)

اینم از بافت پاپوش زیبا و خوشگلمون که بافت ساده ای هم داشت. برای تزیین بیشتر می تونید از بافت گلهایی که قبلا آموزش دادیم استفاده کنید.

بافت پاپوش زنانهبافت پاپوش زنانهبافت پاپوش زنانه

نظر بدهید

آدرس ایمیلتان منتشر نمیشودگزینه های الزامی ستاره دار شده اند *

*

رفتن به بالا