شما اینجا هستید: خانه > هنر های خانگی > بافتنی و قلاب بافی > بافت یقه اسکی دخترانه
بافت یقه اسکی دخترانه

بافت یقه اسکی دخترانه

آموزش بافت یقه اسکی دخترونه:

برای آموزش این مدل یقه اسکی دخترونه دو کلاف کاموای ضخیم و یک جفت میل گرد شماره ۵ نیاز داریم.

برای شروع ابتدا ۸۰ دانه سر انداخته و کشباف می بافیم ( هر کشبافی که دوست داشتید ).

وقتی اندازه یقه به اندازه دلخواهتان رسید باید تمام دانه ها رو تقسیم به ۳ و منهای ۴ میبافیم ( که پشت لباس محصوب میشه )

پشت کار به صورت معمولی میبافیم فقط وقتی به ژته ها رسیدیم باید جوری ببافیم که باز باشن. این اضافه کردن ژته را تا جایی در هر رج ادامه میدیم ( وقتی به دانه تکی زیر رسیده یکی از این طرفش و یکی از اون طرفش ژته میندازیم ) که اندازه ما برسه به زیر حلقه آستین و بعد آستین ها رو کور کنیم ( که این چهاری که میگم دانه ها جدا کننده آستین ما رو تشکیل میدن ).

دانه ها رو تقسیم کنیم به این روش که ۲۶ دانه برای جلوی لباس…۲۶ دانه برای پشت لباس و ۲۶ دانه سومی رو باز به دو قسمت تقسیم کرده که هر یکیش یه آستین ما رو تشکیل میده ( هر کدوم ۱۳ تا میشن ).

خب برای شروع ۱۳ دانه از زیر بافته، یه ژته، یه دانه از زیر، یه ژته ( برای دخترونه ژته باز و برای پسر ژته بسته میندازیم ). بعد ۲۶ دانه از زیر بافته دوباره یه ژته، یه زیر، یه ژته ( که جلوی لباس ما رو تشکیل میدن میبافیم )

میتونید برای مدل انداخت لباس از همین رج اول شروع کنید به مدل انداختن….بعد دوباره ۱۳ دانه از زیر، یه ژته، یه زیر، یه ژته ( که اون یکی آستینمونو تشکیل میده ) و بعد ۲۶ دانه از زیر کرده و جلو و پشت لباسو همه رو باهم در یک میل کرده و میبافیم تا جایی که به اندازه قد لباس برسه و هر مدلی که می خواهید میتونید روی لباس پیاده کنید که من مدل پیچ دوقلو رو برای جلوی لباس و دوتا پیچ تکی برای کناره های لباس انتخاب کردم و بقیه همه ساده بافیست.

نکته: در ضمن حین بافت وقتی چند رج دیگه مونده به کور کردن آستین حتما کشبافت ( همون کشبافی که برای یقه بافتید ) و ببافید که خوشگل بشه.

Screenshot_____-__-__-__-__-__-1(1) Screenshot_____-__-__-__-__-__-1(2) Screenshot_____-__-__-__-__-__-1(3) Screenshot_____-__-__-__-__-__-1(4) Screenshot_____-__-__-__-__-__-1(5) بافت یقه اسکی دخترانه

نظر بدهید

آدرس ایمیلتان منتشر نمیشودگزینه های الزامی ستاره دار شده اند *

*

رفتن به بالا