رابطه میزان آهن، با قدرت و توان ذهنی

رابطه میزان آهن، با قدرت و توان ذهنی

تیرنگ نیستانی، متخصص تغذیه در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران، گفت: میزان آهن، با قدرت و توان ذهنی، در ارتباط است. بطوری که کمبود آهن، بخصوص در کودکان، با کاهش قدرت ذهنی و توان بدنی همراه است که در پی آن موجب افت تحصیلی و کاهش قدرت یادگیری و از طرفی کم تحرکی و کاهش جنب و جوش کودک می‌شود.
نیستانی ادامه داد: نمی‌توان پیش فعالی کودکان را با کمبود آهن در ارتباط دانست چرا که علائم کمبود آهن عکس علائم ناشی از پیش فعالی کودک است و کودکی که دچار کمبود آهن است، کم تحرک است.
این متخصص تغذیه گفت: در مراحل پیشرفته کمبود آهن، کودک و یا بزرگسال دچار پیکا یا انحراف اشتها می‌شود و مواد غیرخوراکی مانند خاک خوری، نشاسته خوری و یخ خوری دارد.
تشخیص علت کمبود آهن، در تعیین روش صحیح درمانی، نقش بسزایی دارد. دلایلی چون کمبود دریافت آهن، نوع رژیم غذایی،‌ آلودگی انگلی، بیماری‌های داخلی مثل زخم روده و سوء جذب آهن از دلایل شایع فقر آهن است.
انتهای‌پیام/
منبع خبری: باشگاه خبرنگاران

یک نظر

  1. ممنونم از اطلاعات مفیدتون

نظر بدهید

آدرس ایمیلتان منتشر نمیشودگزینه های الزامی ستاره دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

رفتن به بالا