شما اینجا هستید: خانه > آشپزی > ترشی آلبالو

ترشی آلبالو

مواد لازم:

آلبالو : ۱ کیلو

سرکه

نمک : ۱ ق غذاخوری

شکر: ۱ ق چایخوری

گلپر

طرز آماده کردن:

درست کردنش اصلا کاری نداره…آلبالوها رو از ساقه جدا می کنیم و می شوریم و میذاریم توی آبکش تا آبش خووووب بره..یعنی کاملا باید خشک بشه و آب نداشته باشه…. بعد روش نمک و گلپر پاشیدم..

بعد می ریزیم توی شیشه یا شیشه های تمیزی که مطلقا خیس نباشه و چربی هم نداشته باشه..پر پر نمی کنیم و کمی از دهانه شیشه فاصله میدیم که بعد سر ریز نشه…حالا سرکه رو توی شیشه می ریزیم تا پر شه..یه قاشق چایخوری شکر هم می ریزیم که اگه سرکه خیلی تند و تیزه ملایمش کنه…مطمئن باشین شیرین نمیشه….میذاریم کنار با در باز یکم بمونه تا کاملا سرکه جذب شه و اگه پایین رفت و سرش خالی موند بازم سرکه می ریزیم روش..حالا درش رو محکم می بندیم و میذاریم جایی که آفتاب بگیره ولی گرم نباشه…من پشت پنجره گذاشتم یه هفته..بعدش گذاشتم توی یخچال…الان یه ماه میشه حدودا که این ترشی رو انداختم اما هنوز کامل نرسیده ولی ما می خوریم!

برای سرکه ش من از باقیمونده ترشی کلم قرمز که تموم شده بود استفاده کردم…سرکه ش رو صاف کردم و ریختم توی شیشه آلبالوها! استفاده بهینه به این می گن !

پ.ن: برای سریع تر رسیدن ترشی ها می تونیم آلبالو ها رو با سرکه و نمک بجوشونیم و بعد توی شیشه بریزیم و توی یخچال نگه داریم

اگه سرکه تون خیلی تند و تیزه میشه با کمی آب مخلوطش کرد و جوشوند سرکه و آب رو و بعد اضافه کنین

منبع:هانی شف

نظر بدهید

آدرس ایمیلتان منتشر نمیشودگزینه های الزامی ستاره دار شده اند *

*

رفتن به بالا