شما اینجا هستید: خانه > خانه و خانه داری > خانواده > کودکان

آرشیو دسته: کودکان

طرز تهیه خمیر بازی مطمئن و خانگی برای بچه ها

مواد لازم برای تهیه خمیر بازی خانگی ۱ فنجان آرد ۱/۴ فنجان نمک ۲ قاشق غذاخوری کرم تارتار ۱ فنجان آب ۲ قاشق غذاخوری روغن (گیاهی) رنگ ژلی خوراکی   طرز تهیه خمیر بازی خانگی برای تهیه این خمیر، ابتدا مواد خشک یعنی آرد و نمک و کرم تارتار رو با هم مخلوط میکنیم و در ... متن کامل »

نگذارید کودکانتان خجالتی بار بیایند ‌

به گزارش پارسینه به نقل از ایسنا، بنت الهدی امیری از انزواطلبی و گوشه‌گیری به عنوان واژه‌ای بهتر به جای خجالتی بودن یاد کرد و افزود: در تعریف انزواطلبی یا گوشه گیری می توان گفت وقتی کودک ازبرخورد با دیگران و به خصوص افراد ناآشنا به شکل افراطی اجتناب می‌کند و رغبتی به مشارکت در گروه‌های ... متن کامل »

کودکان ازچه سني بايد دراتاق خودشان بخوابند؟

مهلا طباطبايي زاده – همه ما وابستگي هايي که نوزاد به مادر دارد رامي دانيم گاهي اين وابستگي از حد مي گذرد و باعث مي شود کودکان بيش از حد در حريم پدر و مادر باشند. اينکه کودک بيشتر وقت خود را در اتاق پدر و مادر صرف کند باعث دور شدن پدر و مادر ... متن کامل »

وابستگی بیش از حد سرآغاز ایجاد سرشت مضطرب در کودک

وابستگی بیش از حد سرآغاز ایجاد سرشت مضطرب در کودک

ربابه غفار تبریزی روانشناس در گفتگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران، در رابطه با ترس کودکان در دوره ابتدایی افزود: کودکانی که سرشت مضطرب و وابستگی زیادی به مادر دارند جدایی از مادر برای آن‌ها غیر قابل تحمل بوده و روزهای اول دبستان را به سختی آغاز خواهند کرد. وی در ادامه با بیان این نکته که ... متن کامل »

روزی سیصد ساله! (داستانک زیبا و قابل تأمل)

روزی سیصد ساله! (داستانک زیبا و قابل تأمل)

  از شخصی پرسیدند: روزها و شب هایت چگونه می گذرد؟ با ناراحتی جواب داد: چه بگویم! امروز از گرسنگی مجبور شدم کوزه ی سفالی که یادگار سیصد ساله ی اجدادم بود بفروشم و نانی تهیه کنم..! گفت: خداوند روزی ات را سیصد سال پیش کنار گذاشته و تو اینگونه ناشکری می کنی؟ متن کامل »

کار تو باعث می گردید که بچه ، دروغ را تجربه کند

کار تو باعث می گردید که بچه ، دروغ را تجربه کند

دروغ ریشه جامعه را خشک میکند!!! یکی تعریف می کرد: کنار سی و سه پل اصفهان نشسته بودم . نگاهم به دختر بچه سه یا چهار ساله خارجی افتاد که از پدر و مادرش اندکی فاصله گرفته بود و داشت مرا نگاه میکرد ! بقدری چهره زیبا و بانمکی داشت که بی اختیار با دستم ... متن کامل »

شعرکودک

شعرکودک

  انار ساوه منم قرمز رنگ تنم می رسم فصل پاییز رو شاخه می شم آویز دونه هام دونه دونه تو دلم دارن خونه کوچولو و بامزه شیرین و هم خوشمزه غافل نشو از انار زنبیل و بردار بیار   کتاب میوه های خوشمزه/ ۲۰۰۶ منبع خبری: جام نیوز متن کامل »

رفتن به بالا