آرشیو دسته: تربیتی

درمان خجالتی بودن

به گزرش پارسینه به نقل از قدس آنلاین، اما کم رویی، تاثیر منفی بر ارتباطات اجتماعی افراد می گذارد و رابطه های میان فردی آنها را نابود می کند. افرادی که می خواهند کم رویی را کنار بگذارند و ارتباطات اجتماعی شان را گسترش دهند با مطالعه و اجرای توصیه های زیر به هدف شان خواهند رسید: ... متن کامل »

بایدها و نبایدهای زندگی

Three things in life that are never certainسه چیز در زندگی پایدار نیستندDreamsرویاهاSuccessموفقیت هاFortuneشانسThree things in life, once gone never come backسه چیز در زندگی قابل برگشت نیستندTimeزمانWordsگفتارOpportunityموقعیتThree things in human life are destructiveسه چیز در زندگی انسان را خراب می کنندAlcohlالکلPrideغرورAngerعصبانیتThree things are constructive in lifeسه چیز انسانها را می سازندHard Workکار سختSincerityصمیمیتCommitmentتعهدThree things ... متن کامل »

نسخه ای برای از بین بردن بوی بد پا

نسخه ای برای از بین بردن بوی بد پا

یک ق غ رزماری خشک +یک قاشق زنجبیل تازه رنده شده+ یک ق غ مریم گلی خشک را در قابلمه پر از آب بریزید روی حرارت بگذارید و در آن را ببندید پس از ۱۰ تا ۱۵ دقیقه آن را صاف کنید  یک قاشق نمک و یک قاشق مرباخوری روغن چای را به آن اضافه ... متن کامل »

۴۰ درس برای قدرت یافتن در سختی‌های زندگی

۴۰ درس برای قدرت یافتن در سختی‌های زندگی

گاهی اوقات برای اینکه بتوانید دوباره متولد شده و مدلی قوی‌تر و باهوش‌تر از خودتان شوید، باید اول کمی از درون فرو بریزید.برای همه پیش می‌آید که در طول زندگی خود کسی که دوست دارند، به او نیاز دارند، یا چیزی که تصور می‌کردند برایشان می‌ماند را از دست بدهند. اما همین از دست دادن‌هاست ... متن کامل »

۵ راه برای کنار آمدن با اضطراب

همه آدمها هرازگاهی دچار احساس اضطراب، نگرانی، فشار و استرس می‌شوند. در زیر راه‌هایی برای کنترل این احساسات آورده‌ایم: ۱. متخصص تمدد اعصاب شوید. همه ما فکر می‌کنیم که می‌دانیم چطور باید خودمان را ریلکس کنیم. اما دراز کشیدن جلو تلویزیون یا کامپیوتر ریلکس کردن واقعی نیست. (برحسب چیزی که تماشا می‌کنید یا کاری که ... متن کامل »

خطراتی که دختران را در فضای مجازی تهدید می کند ؟

پیشرفت های تکنولوژی و فن آوری ، تأثیرات محسوس و نامحسوس بسیاری را بر زندگی امروز دختران نوجوان و جوان گذاشته است. دسترسی دختران جوان به دلایل مختلف و جذاب رسانه ها به هیچ وجه قابل قیای با گذشته نمی باشد . بنا بر تحقیقی در غرب، نوجوانان تقریباً ۳۸ ساعت در هر هفته، را ... متن کامل »

بررسی آسیب ها و دلایل گرایش به تک فرزندی

در این مطلب می خوانیم: با مطرح شدن مساله بحران جمعیت در کشور، دستگاه های متولی امر، یکی از راه های مهم برای خروج از این بحران را حرکت خانواده به سمت چند فرزندی و عبور از خانواده های تک فرزندی معرفی کردند. پایین آمدن نرخ باروری در جمهوری اسلامی ایران و عبور آن از ... متن کامل »

افراد درون گرا بیشتر قهر می‌کنند

اکرم عسگری مشاوره خانواده در گفتگو با  خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران، گفت: یکی از نشانه‌های تنبیه، قهر است و افراد در مقابل رفتارهای دیگران به صورت چشمی، کلامی، بروز می‌دهند که می‌تواند ریشه در زندگی بدوی یا اولیه افراد داشته باشد. وی ادامه داد: قهر از واکنش‌های طبیعی انسان است که به صورت سرشتی، ژنتیکی یا ... متن کامل »

اگر فرزندتان کنکور قبول نشد،تحقیرش نکنید

حجت‌اله فراهانی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس با تأکید بر رفتار والدین با دانش‌آموزانی که در آزمون سراسری مردود می‌شوند اظهار داشت: در گام اول نباید علت عدم قبولی را جست‌وجو کرد، بگذارید اول مسئله از نظر هیجانی حل شود و سپس موضوع را بررسی کنید. وی افزود: در مرحله هیجانی احتمالاً ... متن کامل »

روزی که نقش والدین‌ در زندگی‌ها پررنگ تر می‌شود

پرستو راد روانشناس در گفتگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران،گفت: والدین در امر ازدواج و انتخاب همسر مناسب برای فرزندانشان نقش مهمی را ایفا می‌کنند. والدین در این زمان باید نقش یک راهنما را برای فرزندان خود داشته باشند آن باید توانایی برقراری ارتباط با فرزند خود را افزایش دهند. والدین باید با فرزند خود ... متن کامل »

تاثیر گریه کردن بر بهبود افسردگی

مطالعات مختلف در سرتاسر جهان نشان دهنده این امر است كه گریستن در سلامتی بدن نقشی كلیدی داشته و محققان گریه كردن را به عنوان یكی از شیوه‌های درمانی به افرادی كه به افسردگی دچارند، توصیه می كنند. محققان در سر تا سر جهان بر این باورند افرادی كه توانایی تجربه حس رضایت و شادی ... متن کامل »

فواید گریه کردن

اشک مایعی است که با فرآیند ایجاد اشک در چشمها تولید میگردد. وظایف اشک شامل تمیز کردن و شستشوی سطح چشم، ضد عفونی کردن چشمها، لغزنده کردن چشمها برای حرکت آسان کره چشم و پلک ها، جلوگیری ازخشک شدن چشم ها و پلک ها ، ایجاد ارتباط میان انسان ها، دفع مواد تجمع یافته حاصل ... متن کامل »

علل گریه کردن

روزی چند بار می خندید؟ چند بار گریه می کنید؟ چقدر خوشحال هستید و چقدر احساس غم و اندوه به شما دست می دهد؟ البته قرار نیست هر کسی به طور دقیق بداند چقدر در طول روز می خندد یا چقدر ممکن است گریه کند، اما همین که هر فرد بتواند بموقع ناراحت شود و ... متن کامل »

روانشناسی خنده

روانشناسی خنده بد و نیک هردو ز یزدان بود                                              لب مرد باید که خندان بود فردوسی در زندگی روزمره ی ما کمتر روزی است که بدون خنده سپری شود ، مگر در شرایط اندوهبار خاصی  مانند مرگ عزیزان یا مصیبت ها و فجایع عمومی و همگانی . خنده نشان دهنده ی شادی درونی انسان و ... متن کامل »

اي کـاش زن زنـدگي ام ايـن رازها را مي دانـست

۱٫ مرا تحسین کن. ۲٫ می دانم که همیشه با من موافق نیستی و برخی از تصمیم هایم را نمی پسندی، اما همیشه تاکید کن که عاشقم هستی. ۳٫ سعی کن نیازهای مهم مرا با صداقت برطرف کنی. ۴٫ مرا همین طور که هستم بپذیر و سعی نکن مرا تغییر دهی. ۵٫ طوری با من ... متن کامل »

رفتن به بالا