شما اینجا هستید: خانه > متفرقه

آرشیو دسته: متفرقه

چرا خدا در قرآن به آفریده هایش قسم خورده؟

به گزارش خبرنگار معارف باشگاه خبرنگاران، پرسش :در قرآن بار ها خدا به آفریده هاش قسم خورده. مثلا به انجیر به زیتون و خیلی چیزای دیگه.مگه نمیگیم خدا بزرگه … خدا همه کاری میتونه انجام بده ،خب؟پس چراخدا باید به آفریده هاش قسم بخوره؟ چه لزومی داره؟ چرا خدای به اون بزرگی باید بیاد مثلا به ... متن کامل »

پرندگان چگونه بدون گوش می‌شنوند؟

پرندگان هم صداهای اطراف خود را می‌شنوند و نسبت به آن واکنش نشان می‌دهند اما این در حالیست که فاقد گوش بیرونی مانند انسان هستند. به گزارش ایسنا، محققان در پاسخ به این سوال که پرندگان چگونه بدون گوش می‌شنوند، اظهار کردند: گوش پرندگان مانند گوش انسان‌ نبوده، بلکه ساختاری خاص دارد. گوش پرندگان گوش ... متن کامل »

مرگبارترین حیوان جهان را بشناسید

به گزارش ایرنا از اروپاپرس، دانشمندان اسپانیایی پس از انجام مطالعات به این نتیجه رسیدند که حلزون به ظاهر بی ضرر،حامل ‘شیستوزومیازیس’ که بیماری خطرناک کشنده ناشی از کرم های انگلی است، هستند. دانشمندان می گویند که حلزون ها آب ها را با انگل های خود آلوده می کنند و هنگامی که این انگل ها از طریق ... متن کامل »

نامه نوه های مایلی کهن به علی دایی

مجله مهر: بعد از شکایت «علی دایی» از «محمدمایلی کهن»، دادگاه وی را به ۴ ماه زندان محکوم کرد. بعد از این اتفاق نیز محمد مایلی کهن خود را به کلانتری ارگ معرفی کرد و راهی زندان اوین شد. زندانی شدن سرمربی پیشین تیم ملی واکنش های منفی زیادی میان مردم و اهالی ورزش به خصوص ... متن کامل »

سرنوشت یک میلیاردر ، از فقر تا شکلات

  “میلتون هرشی” در یکی از روستاهای ایالت “پنسلوانیا” چشم به جهان گشود و در خانواده‌ای بزرگ شد که سخت کوشی را ارزشمند و قابل تقدیر می‌دانست. او خانواده فقیری داشت که برای امرار معاش ناگزیر بودند دایم از مکانی به مکان دیگر عزیمت کنند؛ به همین دلیل مجبور شد بیش از شش بار مدرسه‌اش ... متن کامل »

گرانترین و ارزانترین کشورها برای تحصیل

به گزارش افکارنیوز، هزینه های بالای تحصیل در کشورهای پیشرفته گرچه بسیار بالا به نظر می رسند اما نسبت به درآمد مردمان آن کشورها و تمایلی که برای سرمایه گذاری روی آینده فرزندان خود دارند متناسب به نظر می رسند . گرچه بسیاری نیز به دلیل هزینه های پایین تحصیل در برخی دیگر از کشورها ترجیح می ... متن کامل »

داستان زیبای ملک جمشید و چهـل گیسو بانو!

یکی بود یکی نبود. در زمانهای قدیم یک پادشاهی بود که یک پسری داشت. پسر را گذاشت مکتب تا به سن هفده یا هجده سالگی رسید. بعد پسر گفت من درسی را که می خواستم یاد بگیرم گرفتم. پادشاه چند نفری را با او رد کرد رفتند به شکار. در حین شکار آهویی به نظرشان ... متن کامل »

پردرآمدترین شغل ها برای زنان

موقعیت های شغلی مرتبط با حوزه های پزشکی و درمانی مانند متخصص زنان، پرستاری، متخص بیهوشی و روانپزشکی در صدر شغل هایی قرار می گیرند که بهترین میزان حقوق را برای زنان دارند.     با وجود اینکه بازار کار بخش های مختلف برخی صنایع و مشاغل همچنان در اختیار مردان است با این حال ... متن کامل »

شاد بودن که دلیل نمی خواهد!

شاد بودن که دلیل نمی خواهد!

آدمهای شاد، زمان زیادی را برای خوش بینی، شکرگزاری، تمرین مهربانی، رسیدگی به روابط محبت‌آمیز، متعهد شدن به اهداف پرمفهوم، بهره بردن از لذت‌های کوچک زندگی و امثال آن صرف می‌کنند. اما هیچوقت در کارهای دیگران دخالت نمی‌کنند فراموش کنید دیگران چه می‌کنند. نگاه نکنید که چه دارند و چه هستند. هیچ کس وضعیت بهتری ... متن کامل »

چرا پارچه دور خانه خدا مشکی است؟

چرا پارچه دور خانه خدا مشکی است؟

به گزارش افکارنیوز ، پارچه مشکی رنگی که امروزه با آن کعبه را می پوشانند پیراهن یا پرده کعبه یا جامه کعبه نامیده می شود. این پوشش در قرون اخیر به رنگ مشکی بوده و آیات قرآن به رنگ طلایی با خط بسیار زیبایی بر آن بافته می شود. اما قبلا از رنگ های دیگری برای این پوشش ... متن کامل »

ﻣﺸﮑﻼﺕ ﺯﻧﺪﮔﻲ

ﺍﺳﺘﺎﺩﻱ ﺩﺭ ﺷﺮﻭﻉ ﮐﻼﺱ ﺩﺭﺱ، ﻟﻴﻮﺍﻧﻲ ﭘﺮ ﺍﺯ ﺁﺏ ﺑﺪﺳﺖ ﮔﺮﻓﺖ.ﺁﻥ ﺭﺍ ﺑﺎﻻ ﮔﺮﻓﺖ تا ﻫﻤﻪ ﺑﺒﻴﻨﻨﺪ. ﺑﻌﺪ ﺍﺯ ﺷﺎﮔﺮﺩﺍﻥ ﭘﺮﺳﻴﺪ: ﺑﻪ ﻧﻈﺮ ﺷﻤﺎ ﻭﺯﻥ ﺍﻳﻦ ﻟﻴﻮﺍﻥ ﭼﻘﺪﺭ ﺍﺳﺖ؟ ﺷﺎﮔﺮﺩﺍﻥ ﮔﻔﺘﻨﺪ ﻧﻤﻲ ﺩﺍﻧﻴﻢ… ﺍﺳﺘﺎﺩ ﮔﻔﺖ:ﻣﻦ ﻫﻢ ﺑﺪﻭﻥ ﻭﺯﻥ ﮐﺮﺩﻥ ﻧﻤﻲﺩﺍﻧﻢ ﺩﻗﻴﻘﺎً ﻭﺯﻧﺶﭼﻘﺪﺭﺍﺳﺖ.ﺍﻣﺎ ﺳﻮﺍﻝ ﻣﻦ ﺍﻳﻦ ﺍﺳﺖ: ﺍﮔﺮ ﻣﻦ ﺍﻳﻦ ﻟﻴﻮﺍﻥ ﺁﺏ ﺭﺍ ﭼﻨﺪ ﺩﻗﻴﻘﻪ ﻫﻤﻴﻦ ... متن کامل »

چشم برزخی چیست؟

چشم برزخی چیست؟

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران،ما برای شناخت محیط اطراف خود نیاز به ابزارهایی داریم، در بین دانشمندان اسلامی چند ابزار برای شناخت مسلم است. اول حس؛ مانند حس بینایی، حس شنوایی و … . دوم؛ عقل. سوم؛ دل.  تمام راه های به دست آوردن علوم، از طریق کشفیات درونی و مکاشفات و چشم برزخی که نوعی از انواع ... متن کامل »

چگونه  طول عمر باتری موبایل را زیاد کنیم

چگونه طول عمر باتری موبایل را زیاد کنیم

عصرایران؛ محمد مهدی حیدرپور – جریان حاکم بر بازار موبایل های هوشمند شامل بزرگ‌تر شدن نمایشگرهای این دستگاه ها می شود زیرا تجربه وبگردی، تماشای فیلم و یا انجام بازی با نمایشگری بزرگتر رضایت بخش‌تر از نمونه های کوچک است. همچنین، با پیشرفت فناوری قدرت پردازشی قطعات به کار رفته در موبایل های هوشمند نیز افزایش ... متن کامل »

راز خواب خوب کشف شد

راز خواب خوب کشف شد

  محققان آمریکایی متوجه شده اند که یک گره مغزی کنترل خواب عمیق را در مغز بر عهده دارد. به گزارش مدیکال نیوز تودی، این گره مغزی که موجب بروز خواب می شود در ساقه مغز قرار دارد و گمان می رود که نقش مهمی در تعیین خواب خوب شب دارد. محققان امیدوارند که این ... متن کامل »

اميد،سرطانم را درمان کرد

اميد،سرطانم را درمان کرد

خراسان جنوبي – مورخ یکشنبه ۱۳۹۳/۰۶/۳۰ شماره انتشار ۱۸۷۹۰ محمود آبادي – نامش زينب است،البته اين نام را بعد از عنايتي که به او شد برايش انتخاب کردند و از آن به بعد او را به اين نام صدا مي زنند . آثار بخيه ها را نشان مي دهد چندين بار مورد جراحي قرار گرفته است انگار ... متن کامل »

رفتن به بالا