شما اینجا هستید: خانه > خانه و خانه داری > خانواده > کودکان > تربیت کودکان

آرشیو دسته: تربیت کودکان

نگذارید کودکانتان خجالتی بار بیایند ‌

به گزارش پارسینه به نقل از ایسنا، بنت الهدی امیری از انزواطلبی و گوشه‌گیری به عنوان واژه‌ای بهتر به جای خجالتی بودن یاد کرد و افزود: در تعریف انزواطلبی یا گوشه گیری می توان گفت وقتی کودک ازبرخورد با دیگران و به خصوص افراد ناآشنا به شکل افراطی اجتناب می‌کند و رغبتی به مشارکت در گروه‌های ... متن کامل »

کودکان ازچه سني بايد دراتاق خودشان بخوابند؟

مهلا طباطبايي زاده – همه ما وابستگي هايي که نوزاد به مادر دارد رامي دانيم گاهي اين وابستگي از حد مي گذرد و باعث مي شود کودکان بيش از حد در حريم پدر و مادر باشند. اينکه کودک بيشتر وقت خود را در اتاق پدر و مادر صرف کند باعث دور شدن پدر و مادر ... متن کامل »

وابستگی بیش از حد سرآغاز ایجاد سرشت مضطرب در کودک

وابستگی بیش از حد سرآغاز ایجاد سرشت مضطرب در کودک

ربابه غفار تبریزی روانشناس در گفتگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران، در رابطه با ترس کودکان در دوره ابتدایی افزود: کودکانی که سرشت مضطرب و وابستگی زیادی به مادر دارند جدایی از مادر برای آن‌ها غیر قابل تحمل بوده و روزهای اول دبستان را به سختی آغاز خواهند کرد. وی در ادامه با بیان این نکته که ... متن کامل »

کار تو باعث می گردید که بچه ، دروغ را تجربه کند

کار تو باعث می گردید که بچه ، دروغ را تجربه کند

دروغ ریشه جامعه را خشک میکند!!! یکی تعریف می کرد: کنار سی و سه پل اصفهان نشسته بودم . نگاهم به دختر بچه سه یا چهار ساله خارجی افتاد که از پدر و مادرش اندکی فاصله گرفته بود و داشت مرا نگاه میکرد ! بقدری چهره زیبا و بانمکی داشت که بی اختیار با دستم ... متن کامل »

ترس دوران کودکی مولد شخصیت اضطرابی در بزرگسالی

ربابه غفار تبریزی  روانشناس در گفتگو با  خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران، گفت: اکثرا کودکانی که دارای شخصیت اضطرابی هستند دچار ترس می‌شوند این ترس‌ها می‌تواند با ترس از تاریکی و ترس از تنهایی بروز کند. وی افزود: نوزادان در کنار مادر احساس امنیت می‌کنند و به همین دلیل در دوره کودکی با جدا شدن از ... متن کامل »

دانستنی هایی در باره نوزادان

امام علی علیه السلام می فرمایند: سرکه، خوب خورشتی است. زرد آب را می شکند، صفرا را فرو می نشاند و قلب را زنده می کند.   بر اساس تحقیقات بسیاری که روی نوزادان انجام شده، حقایقی جالبی به دست آمده که ما در اینجا تعدادی از آنها را برایتان آورده‌ایم.   ۱- نوزاد تا ... متن کامل »

وعده دادن والدین به فرزندانشان

خانم دکتر ناظمي, اگر بچه‌ها به قول دادن از سوی شما عادت کنند، حرف‌های معمولی‌ تان برایشان بی‌ارزش می‌شود و فقط سخنان با پشتوانه قول و وعده را جدی خواهند گرفت. رابطه کودک و والدین باید براساس اعتماد متقابل باشد. اما وقتی مادر یا پدر برای اثبات گفته خود، وعده‌ای می‌دهد، در واقع نه از ... متن کامل »

فوائد بهداشتى و پزشکى ختنه

فوائد بهداشتى و پزشکى ختنه : ۱ ـ آمار نشان مى دهد در بین مسلمانان ویهودیان که ختنه مى کنند حتى یک مورد سرطان آلت دیده نشده است از نظر پزشکى امروزه ختنه به عنوان نوعى واکسن و پیشگیرى از سرطان سر آلت محسوب مى شود ولى در جاهایى که ختنه نمى کنند مانند آمریکا ... متن کامل »

تبلت برای کودکان خوب است یا نه؟

یک روانشناس کودک معتقد است: خرید زودهنگام تبلت و گوشی برای کودکان فرصت‌های رشد آنها را می‌گیرد. عظیم عظیمی ایسنا، منطقه کرمانشاه، اظهار کرد: متاسفانه امروز خرید تبلت و گوشی تلفن همراه برای کودکان در سن پایین به غلط رسم شده که می‌تواند پیامدهای مثبت و منفی را برای آن برشمرد. ‌وی با بیان اینکه ... متن کامل »

راه های ساده برای داشتن کودکی آرام

بسیاری از پدران و مادرانی که در نخستین تجربه فرزندداری خود به سر می برند از بی قراری و نا آرامی های نوزاد خود گله دارند و این مسئله حتی باعث ترس و وحشت و گاهی نیز عصبی شدن آنها می شود. پزشکان معتقدند، این دوران باید سپری شود تا نوزاد با محیط جدیدی که ... متن کامل »

تأثير چيد مان منزل در آرامش کودک

به گفته کارشناسان، انتخاب اسباب و لوازم منزل و نحوه چيدن آن ها در ايجاد يک محيط آرامش بخش، دلپذير و امن براي کودک بسيار مهم است. هم چنين محل نگهداري کودک بايد براساس نياز با وسايلي تزئين شده باشد که متناسب با سن و جثه او باشد. هنگام تصميم گيري براي ترتيب دادن محل ... متن کامل »

نکاتی درباره کاهش تب کودکان

 سایت تبیان نوشت: تب یک بیماری نیست، بلکه نشان دهنده عفونت در بدن می باشد. هنگام تب شرایطی را فراهم کنید تا کودک بیشتر استراحت کند. استراحت و خوابیدن سبب کاهش تب می شود. اگر دماسنج، درجه بالایی از تب کودک را نشان داد، فورا او را نزد پزشک متخصص اطفال ببرید. اما اگر تب ... متن کامل »

کودک آزاری چیست؟

در ســال ۱۸۹۸ مـادربـزرگی از ایـالـت ویـرجـیـنـیـا کـه نـوه ۱۵ مـاهـه اش در اثــر شـدت ضـربـات مـادر در آغــــوش او جـان سـپـرد، اولیــن کسـی بـود کـه بـا نصــب روبـان آبـی بـر مـاشـیـن خـود اعتـراض خـود را ابـراز کــرد و اولیــن اقـدامـات را بـرای آگـاهـی رسـانـدن بـه مـردم و لـزوم بـرنـامـه هـای پیشــگیـری از کـودک آزاری ... متن کامل »

اصول پيشگيری از آزار جنسی کودکان

  بیشتر خانواده ها به کودکان خود می‌گویند که با غریبه ها صحبت نکن و چیزی از آنها نگیر و دنبال آنها را نیفت و چیزهای دیگری از همین قبیل. اما من می‌خواهم اینجا به این نکته اشاره کنم که این قبیل توصیه ها لازم است اما کافی نیست؛ چرا که بسیاری از کسانی که ... متن کامل »

اهمیت مسواك و نخ دندان بـراي کودکان

بسياري از پدرومادرها فكر مي‌كنند كه دندان‌هاي شيري فرزندشان اهميت چنداني در سلامت دهان آن‌ها ندارند دليل‌شان هم اين است كه دندان‌هاي شيري بالاخره مي‌افتند. اما دندان‌پزشكان اطفال چنين نظري را ندارند و معتقدند دندان كودك به محض رويش بايد مثل دندان ‌بزرگسالان تميز شود. شروع مراقبت‌هاي دنداني از ابتدايي‌ترين سال‌هاي تولد سبب ايجاد عادت ... متن کامل »

رفتن به بالا